1. Sabırlı Olun : Köpekler farklı hızlarda öğrenirler ve konuları bizim umduğumuzdan çok daha yavaş kavrarlar. Köpeğinize karşı herzaman sabırlı olun ve onun başarılı olmasına yardım edin.
  2. Planlı Olun : Köpeğinizi başarılı olmaya yönlendirin. Köpeğiniz olayı kavrayamıyorsa hareketi daha kolay anlatabileceğiniz komutlara bölmelisiniz.
  3. Gerçekçi Olun : Köpeğinizin bir davranışı veya oyunu daha önce çalışma yapmadığınız bir ortamda kolayca başarmasını beklemeyin.
  4. Sevecen Olun : Köpeğinize kendisinden neleri yapmasını istediğinizi pozitif metodlar kullanarak öğretin.
  5. Cezadan Kaçının : Köpeğin gelişiminde, öğrenme aşamasında sert uygulamaların yeri yoktur.
  6. Etkili Bir Biçimde Ödüllerndirin : Yerinde davranışları köpeğinizi motive edenşeylerle özendirin. Kafasını okşamak hoşuna gider ama tam da istediği şey bu değildir. Bunun onun maaşı olduğunu düşünün ve ödeyin !
  7. Cömert Olun : Doğru davranışları her zaman ödüllendirin. Ayrıca beklenmedik güzel hareketlerini ekstra ödüllerle desteklemekten kaçınmayın.
  8. Hedefler Belirleyin : Kalkıştığınız bir çalışmayı daha önceden planlamadıysanız ve nereye varacağınızı bilmiyorsanı, köpeğinizin ne öğrendiğini nasıl bileceksiniz ?
  9. Sık Alıştırma Yapın : Köpeğinizle kısa aralıklarda egzersiz yapın.
  10. Olumlu Kalın : Daha fazla öğrenmek isteyen köpeğinizle ilgilenin ve çalışmaya devam edin. Hevesli bir öğrenci her zaman iyi öğrenir.
Yazar Hakkında


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>