19 Ağu 2013
Ağustos 19, 2013

Köpekler de Psikolojiden Anlar

0 Yorum

Norveçli hayvan uzmanı Eric Slethold, “yabani ve evcil adlı kitabında kedi ve köpeklerde telepatinin çok geliştiğini yazmaktadır. bu hayvanlar, özellikle kendilerini ilgilendiren konularda, sözlerle hareketler arasında ilişki kurmaktadır. sanıldığının tersine, bu hayvanlar kendilerine verilen bazı emirleri ezberlemez; fakat sahiplerinin kaşlarının çatılması ile birlikte “hayır” diye bağrılması, derhal hayvanın telepatik mesaj merkezine ulaşır. bazı duygular insan ve hayvanlarda ortaktır: Sevgi, sempati, ağrı, üzüntü ve analık iç güdüsü. hayvanlar, insanlarda bu duygular belirince hemen anlarlar. yine hayvanlar korku, antipati, nefret ve aldatmacayı sezerler.

Sletholt, genellikle inanılan kanıyı bir kez daha doğrulamaktadır: “kedinizde veya köpeğinizde antipati veya kuşku uyandıran kimselere, siz de asla güvenmeyiniz. kedi ve köpekler, tatlı sözler, gülücükler ve nazik tavırlar maskesi arkasında yatanı tanımakta çok ustadırlar. akıllı bir köpeğin, bir insanın karakteri hakkında yanıldığına hiç rastlamadım.” sözleriyle de aslında bu konuda ne kadar haklı olduğunu ispat etmiştir.

Yazar Hakkında


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>