15 Eki 2013
Ekim 15, 2013

Köpekler En İyi Dostlarımızdır

0 Yorum

Köpekler en iyi dostlarımızdır çünkü birçok ortak özelliğimiz vardır. İnsanlar ve köpekler başkalarıyla birlikte olmayı seven sosyal türlerdir. Her ikisi de alanlarını belirler: İnsanlar alanlarını çitler gibi fiziksel sınırlarla işaretlerken, köpekler bunu bedenlerinin atık ürünlerinin kokularıyla yaparlar. İnsanlar ve köpekler bir eğlence aktivitesi olarak oyundan zevk alırlar. Her ikisi de rahatlık, endişe, kıskançlık, kızgınlık, sempati ve sevinç gibi temel duyguları paylaşır. İnsanlarla köpekler birçok ifade çeşidini ve beden dilini de paylaşırlar. Bu yüzden birbirlerini bu kadar iyi anlarlar.

Yaşam boyu köpeklerle bağlantılı olan insanlar genellikle köpekleri olmayan insanlardan daha sağlıklıdır, aynı biçimde sürekli bir sosyal yapıları olan köpekler de daha güvenilir, mutlu ve hatta belki de daha sağlıklı olurlar.

Yazar Hakkında


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>