18 Ara 2013
Aralık 18, 2013

Köpeklerimize Kıyafet Giydirmelimiyiz?

0 Yorum

Köpekler tüyleri sayesinde soğuktan korunurlar. Tabi bir Sivas Kangal ile Pug ya da Sibirya Kurduyla, Minyatür Pinscher’ı karşılaştırmamak gerekir. Köpeklerin her birinin büyüklüğü, tüy yapısı birbirinden farklılık göstermektedir. Kuzey ırkından bir çok köpeğin tüy yapısı sıktır ve soğuk hava koşullarına uygun olduğu için üşümezler.

Fakat birçok köpek ırkı artık günümüzde insana eşlik amacıyla beslenmektedir. Ev koşullarına göre evrim geçirmişlerdir. İnsanlarla birlikte yaşayan köpekler ev ortamına alışırlar ve dışarı çıktıklarında çok normal olarak üşütebilirler. Siz de soğuk havada titreyen, yağmurda dışarı çıktığınızda yürümek istemeyen köpekler görmüşsünüzdür. Küçük köpekler ve tüysüz cinslerin soğuk havalarda giydirilmesi gerekmektedir.

Köpeğinize kıyafet giydirmenin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz ;

  • Yağmurluk onun ıslanmasını ve kokmasını engeller
  • Montlarla soğuktan korunurlar
  • Reflektörlü kıyafetler, köpeğinizi akşam rahatça görmenizi sağlar. Ayrıca bu ürünler genellikle iş köpekleri içindir. (Arama kurtarma köpekleri, polis köpekleri vb.)
Yazar Hakkında


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>