Amerika’da köpekler için kanal var “Dog TV “. Bu kanal tabii ki bizim izleyeceğimiz şekilde değil onların izleyeceği şekilde dizayn edilmiş. Yani şöyle; köpeklerinizin görebileceği renklerle ayarlanmış, onların ilgisini çeken objeler ve sesler yerleştirilerek köpeklerin ilgisini çekmeyi başarabilmişler. 9.99 USD karşılığında 1 ay abone olabiliyorsunuz. Resmi sitesinde Dog TV’ye sorular sorulmuş ve cevapları verilmiş. Sizinde ilginizi çekebilecek bir kaç soruyu ssizinle paylaşmak istedik.

Köpekler gerçekten TV izlerler mi?

Evet izlerler. Köpekler, kediler ve daha bir çok canlı hareket eden her şeye ilgi duyarlar. Youtube’de 5000e yakın köpeklerin TV izlediğine dair videolar mevcut.

Neden Dog TV köpekler içi iyi?

Çünkü Dog TV, tamamen köpeklerin görebileceği, duyabileceği ve ilgisini çeken, onları rahatlatacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu program köpeklerinizi pozitif ruh haline sokuyor, stresten uzak tutuyor. Köpekleriniz bu sesler ve müzikler sayesinde rahatlıyor.

Kısaca Dog TV köpekleriniz için özel görüntülere sahip. Dog TV köpeklerinde aynı bizim görebildiğimiz gibi görmelerini sağlamışlar. Bu videolarda köpeklerin ilgisini çeken şeyler koymuşlar. Ayrıca ses ve müzikte yüklemişler. Bu ses ve müzikler köpeğinizi stresten uzak tutuyor, rahatlamalarını sağlıyor. Böylelikle köpeğiniz siz evde yokken bir yerleri kemirmek yada havlamak yerine, rahat bir şekilde televizyonu izleyerek sizi bekliyor.

Bu Dog TV sadece Amerika’ya özelse biz ne yapacağız?

DOGTV, şimdi de 7/24 canlı streaming hizmeti veriyor. http://dogtv.com/ adresinden fiyatları inceleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>